e-mail

biuro@ogrodykwiecien.pl

kwiecien.ma@interia.pl

Telefon

785 827 689

514 009 560

Adres

Bobrowniki Małe 71

33-122 Wierzchosławice

 

   Tegoroczny kwiecień przywitał nas deszczową aurą. Nie tylko Wy smucicie się z tego powodu. Bądźcie pewni, że również my z niecierpliwością przebieramy nogami i wyczekujemy pogody. W końcu dla nas ogrodników, wiosna to czas wzmożonej pracy, kiedy w końcu możemy realizować zarówno wasze jak i nasze aranżacje ogrodowe. 

   Niemal każdy zielonozakręcony marzy o tym, by po wyjątkowo długiej i mroźniej zimie jak najszybciej przygotować ogród na nadchodzące małymi krokami lato. W myślach przecież mamy weekend majowy, a co się z tym wiąże - oficjalne rozpoczęcie sezonu grillowego i beztroskich godzin spędzonych w naszych ogrodach. Co zatem zrobić  gdy deszcz nie odpuszcza a nasze ciało wręcz pragnie kontaktu z zielenią? Przychodzimy z kilkoma pomysłami, które pozwolą Wam poczuć wiosnę.

- praca w tunelu na warzywa,

Tutaj pracy zawsze dosyć! Kwiecień to odpowiednia pora na przygotowanie podłoża pod pomidory, które już niedługo będziemy tu wysadzać. Warto zaopoatrzeć się w nawozy -  możemy podpowiedzieć, ze dobrze sprawdza się obornik bydlęcy (bezproblemowo możemy dostać go w znanej nam wszystkim Mrówce). Tylko pamiętajmy by nie zabierać go na dłuższe podróże samochodem, ponieważ jego zapach może towarzyszyć nam na długo - sprawdzone info :). 

- poszukaj ładnych donic, które możesz postawić przed domem, na tarasie lub w dowolnym miejscu w ogrodzie,

Najpiękniejsze są te ceramiczne - mają w sobie najwięcej uroku  i najlepiej trzymają wilgoć podłoża  - ale jak wiadomo - to jedne z droższych rozwiązań dlatego nie każdy się na nie zdecyduje. Możesz również zaplanować kompozycje kwiatowe. Zaufaj nam - sporo przy tym zabawy.

- planowanie grządek

Zaplanuj jakie warzywa będziesz siać/ sadzić w tym roku. Może w zeszłym sezonie zaplanowałeś za dużo cebuli, za to marchewek brakło Ci po 4 miesiącach? A może chcesz w tym roku spróbować uprawy czegoś nowego, np. kiwano albo arbuza? Fajna zabawa i edukacja w jednym!

- a czy Twoje pomidory są już przepikowane?

Jeśli nie to czas najwyższy. Pamiętajmy, że każda siewka pomidora wymaga przepikowania. Proces ten wzmacnia system korzeniowy naszych pomidorów!

- zmiana aranżacji ogrodu na lepsze/ bardziej funcjonalne

Ogród jest ciągłym procesem - nigdy nie będzie idealny na tyle byśmy nie chcieli już nic w nim zmieniać - bo w końcu co wtedy byśmy robili w naszych ogrodach? Zaplanuj zmiany!

 

Deszczowy kwiecień i agrofitness? 

18 kwietnia 2021

biuro@ogrodykwiecien.pl

tel. 785 827 689

F.U.H. STOKROTKA